Paplóny a vankúše na Homa.sk

Kategórie
 
 
 
 
 

Paplóny a vankúše na Homa.sk

Určite ste v našej ponuke zachytili kategóriu vankúše – paplóny, ktoré vyrábame na Slovensku.

Ak zvažujete kúpu nového paplóna, či vankúša, tak tieto riadky sú určené práve Vám.

Paplón a vankúš hrá hlavnú úlohu pri kvalite nášho spánku, obzvlášť ak trpíme alergiami. Preto je dôležité mať na pamäti, že ak sa prebúdzate, či už s upchatým nosom, svrbením, alebo nebodaj ekzémom, či iným druhom precitlivosti, môže to byť náznak alergickej reakcie. Zvyčajne to je následok domácich roztočov, ktoré sú voľným okom nevideiteľné. V minulosti bola rozšírená predstava, že alergiu spôsobuje perie a páperie vo vankúšoch a paplónoch. Štúdie však poukazali na to, že len okolo 3% populácie je alergických na perie a páperie. Preto sa pri výrobe vankúšov a paplónov začal používať materiál z umelého vlákna, ktorý je uvádzaný ako antialergický.

 

Pri výbere správného paplóna sa riadime niekoľkými faktormi:

1. Veľkosť paplóna :

Veľkosť Vášho paplóna by mala byť o 20-30 cm dlhšia, ako je Vaša telesná výška. Čo sa týka šírky tá je momentálne nejako „usadená“ v rozmere 140cm. Preto v našej ponuke nájdete paplóny v rôznych rozmeroch. Vyrábame paplóny v rozmeroch 90x135cm (detské paplóny), 140x200cm, 140x220cm, 160x200cm, 200x220cm ale aj v rozmeroch 220x240cm. Samozrejmosťou je u nás to, že pokiaľ Vám nevyhovuje rozmer v našej ponuke, tak na požiadanie Vám ušijeme paplón v rozmere aký požadujete.

2. Mal by byť teplý, alebo chladivý?

V súčastnosti sa presadilo mať v domácnosti jeden paplón na letné horúce noci a jeden na chladné zimné večery. To všetko, ale závisí od Vašich bytových podmienok. Ak si počas roka dokážete udržať stálosť prostredia, nemusíte striedať paplóny. Ale ak sa teplota u Vás doma mení v závislosti na vonkajšej teplote, je dobré mať po ruke letný a zimný paplón.

Čo to vlastne je letný paplón?….Jednoducho povedané, letný paplón je prikrývka, ktorá je ľahšia ako zimný paplón. Pri jeho výrobe je použité iné množstvo náplne a to tak, aby Vás v letných mesiacoch ohrial, ale zároveň nedovolil prehriať Váš organizmus. Spravidla je hmotnosť náplne v letných paplónoch nižšia o 60 % ako pri klasických zimných paplónoch a aj na omak je viditeľná jeho hrúbka v porovnaní so zimným paplónom.

Naopak, zimný paplón sa vyznačuje svojími skvelými vlastnosťami udržiavať teplo, keďže obsahuje veľké množstvo náplne, ktorá je rovnomerne rozdelená v paplóne, ale aj jeho váha je niekoľko násobne ťažšia, ako letný paplón.

3. Akú by mal mať náplň?

Náplne v súčastnosti rozdeľujeme na prírodnú a umelú. Čo sa týka náplne prírodnej - perie, páperie, momentálne v našej ponuke nenájdete vankúše a paplóny s touto náplňou, ale na požiadanie zákazníka Vám vieme ušiť a zabezpečiť takýto tovar. Treba ale brať na vedomie, že takýto paplón, vankúš je niekoľko násobne drahší, ako vankúš, paplón v umelou náplňou. Nehovoriac o vyššie spomínanom riziku rôznych alergií.

Umelá, teda syntetická náplň pozostáva z polyesterových vlákien, ktoré majú podobné vlastnosti, ako perie, resp páperie, ale za nižšiu cenu. Paplóny z umelých vlákien majú vyššiu hmotnosť, ako paplóny z prírodných materiálov, keďže na zabezpečenie tepelnej pohody je potrebné väčšie množstvo výplne avšak tento materiál efektívne odvádza vlhkosť od tela.

Dôležitou súčasťou paplóna a detto aj vankúša je jeho vonkajší obal, teda látka z ktorej je ušitý. Štandardne vyrábame tieto výrobky z látky, ktorá je zložená v pomere 48% bavlna a 52% polyester, pričom je možné tieto vankúše a paplóny prať pri teplote 60°C a sú určené alergikom. Samozrejme, že v našej ponuke nájdete aj výrobky ušité zo 100% bavlny, ktoré ale vyžadujú inú starostlivosť, prípadne Vám vieme na požiadanie vyrobiť paplón a vankúš na základe Vašich požiadaviek.

 

A čo vankúše?

 

 

Pri vankúšoch platí v podstate to, čo bolo popísané vyššie u paplónov. Základom je výplň vankúšov, ktorá je zo 100% silanizovaného dutého vlákna v tvare guličiek, ktorý je vhodný na pranie, čistenie a vhodný pre alergikov a astmatikov.

Samozrejmosťou je šírka ponúkaných veľkosti a to od 35x35cm, 35x45cm, 40x40cm, 45x45cm, 50x50cm, 50x70cm, 70x90cm. Aj tu platí, že pokiaľ ste nenašli Vami požadovaný rozmer, vieme Vám vyrobiť vankúš v rozmeroch aký požadujete. Vzhľadom, že vankúš je dôležitým doplnkom pri pohodlnom spánku, máme v ponuke aj vankúše, ktoré sú „otvorené“, teda s bočným zapínaním na zips, kde si zákazník môže sám zvoliť množstvo náplne vo vankúši a tak ho dokonale prispôsobiť svojmu telu. Náplň do vankúšov je súčasťou našej ponuky a to vo váhe 1kg, alebo 2kg.

 

Samostatnou kapitolou sú anatomické vankúše pre Váš dokonalý spánok a prispôsobené k Vášmu telu.

 

V súčastnosti sa ponúkajú anatomické vankúše z klasickej pur peny, alebo z kvalitnej pamäťovej pur peny. Lacnejšie sú anatomické vankúše z klasickej peny, naopak vankúše z pamäťovej peny sa radia k drahším a komfortnejším a zdravotne výhodnejším. Bolo vedecky dokázané, že zdravý spánok je zásadný pre Vaše zdravie a s anatomickým vankúšom zabudnete na bolesti hlavy, krku, či problémy s nespavosťou. Tento anatomický vankúš skvele sedí k Vášmu telu, rovnomerne roznáša váhu a pomáha udržať správnu pozíciu na spanie.

 

Veríme, že sme Vám v skratke opísali naše výrobky a pomohli pri výbere toho správneho vankúša, prípadne paplónu. A nezabudnite, že k pohodlnému spánku a Vášmu pohodliu prispievajú aj matrace a posteľné obliečky, ktoré máme taktiež v ponuke na Homa.sk

 
 
 

Registrujte sa a získajte zľavu 7% navyše !!!

Doprava pri nákupe nad 40,-€  ZADARMO !!!  

 

Možnosť objednania tovaru cez SMS správu

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
google-site-verification: googledfbda49e3cc87b47.html
Plná (Desktop) verzia